Rękawiczki jeździeckie

Bestsellery
1 z 4
Rękawiczki HKM Equine Sports, granatowe
69,00 zł 105,00 zł Cena min. z 30 dni: 69,00 zł
S M L
Letnie rękawiczki jeździeckie Horze Elenor,legion blue
55,90 zł 85,00 zł Cena min. z 30 dni: 55,90 zł
6 7 8 9
Rękawiczki jeździeckie Horze Isa, granatowo czarne
51,90 zł 85,00 zł Cena min. z 30 dni: 51,90 zł
6 7 8
Rękawiczki jeździeckie Horze Acacia, ciemny zielony/czarny
49,00 zł 139,00 zł Cena min. z 30 dni: 49,00 zł
8
Ocieplane rękawiczki jeździeckie na zimę START Falkland
29,00 zł 59,00 zł Cena min. z 30 dni: 29,00 zł
XS L XL
Strona
z 4

Rękawiczki jeździeckie to jedne z bardziej niedocenianych akcesoriów do jady konnej. Mają ochronić ręce jeźdźca przed obrażeniami mechanicznymi. Rękawiczki dla jeźdźca wydaja się mało potrzebne do momentu gdy szarpnięte przez konia wodze nie popalą dotkliwie rąk. Dobre rękawiczki jeździeckie powinny być dopasowane i niezbyt grube, żeby siedząc na koniu można było wykonać różne wymagające precyzji czynności zaczynając od dobrego czucia wodzy poprzez odpięcie kurtki lub szprzączki a na odebraniu telefonu kończąc. I to wszystko bez zdejmowania rękawiczek.

Często popełnianym błędem przy eksploatacji rękawiczek jeździeckich jest robienie w nich czynności przygotowawczych (czyszczenie sierści, sprawdzanie kopyt, noszenie sprzętu, wiader, napełnianie siatek sianem). Przy tych czynnościach rękawiczki do jazdy konnej niszczą się najbardziej. Do tego celu najlepiej używać tanich rękawiczek roboczych.

Najczęściej zadawanym pytaniem przy kupnie rękawiczek jeździeckich, zwłaszcza przy tych droższych, jest: Na ile te rękawiczki wystarczą? Czy jak kupię droższe rękawiczki jeździeckie to wystarczą na dłużej? Odpowiadamy wtedy, że rękawiczki jeździeckie należy traktować jak materiał eksploatacyjny. Kupno markowych rękawiczek do jazdy konnej nie zagwarantuje ich ponadprzeciętnej żywotności, daje za to dużą wygodę i elegancję. Tempo niszczenia rękawiczek jest cechą indywidualną i zależy od tego czy wykonujemy w nich prace przygotowawcze i czy musimy mocno pracować na wodzy. Jeżeli ktoś zajeżdża młode konie to liczy się koniecznością częstej wymiany rękawiczek jeździeckich. Nie mniej jednak lepiej zniszczyć rękawiczki niż popalić dłonie i pozrywać ścięgna.

Sprawdź ofertę rękawiczek jeździeckich w naszym sklepie internetowym.