Sztyblety Pascuello

Sztyblety Pascuello to popularna polska marka sztybletów. W bardzo rozsądnej cenie możemy kupić sztyblety o zadowalającej jakości. Mają one dobre właściwości, pożądane przy uprawianiu jeździectwa w wersji rekreacyjnej i w małym sporcie. Podeszwa w tych sztybletach jest odpowiednio sztywna i ma odpowiedni protektor, zapobiegający ślizganiu się stopy w strzemieniu. Jakość wykonania jest zadowalająca. Sztyblety Pascuello są przeznaczone do jazdy 3 – 4 razy w tygodniu.
Każdy z modeli może być wykonany w wersji ze skóry syntetycznej lub ze skóry naturalnej. Poniżej omówimy poszczególne modele sztybletów Pascuello.

Klasyczne sztyblety wkładane.

Klasyczne sztyblety wkładane, bez zamków. Jest to najbardziej popularny rodzaj sztybletów jednocześnie bardzo praktyczny i dobrze wyglądający z czapsami oficerkowymi. Po założeniu czapsów zestaw wygląda jak oficerki. Żeby można je było włożyć na nogę sztyblety muszą mieć jakiś element elastyczny i jest to wstawka z gumy. Taka budowa sztybletów wiąże się z koniecznością zrobienia ich trochę szerszych w kostce. Nie przylegają tak do stopy jak inne modele omówione niżej. W tych sztybletach możecie mieć częściej uczucie, że nie trzymają pięty, zwłaszcza osoby o szczupłych stopach. Uczucie luzu powinno zniknąć po założeniu czapsów. Z drugiej strony brak zamków i zapięć ułatwia eksploatację bo sztyblety można łatwo wyczyścić i nie ma się w nich co popsuć, nie odpadną żadne napy i nie popsuje się zamek błyskawiczny. Do niewątpliwych zalet tego modelu należy klasyczny, ładny wygląd.

Podeszwy nie są przyszywane, ale są na tyle dobrze montowane, że nie odnotowujemy istotnych problemów z odpadającymi podeszwami.
Ten model sztybletów Pascuello sprzedajemy również w innych wersjach.

Wersja sztybletów Pascuello ze skóry syntetycznej.

Zastosowana w sztybletach skóra syntetyczna jest paroprzepuszczalna i zachowuje się jak skóra naturalna. Komfort termiczny i wilgotnościowy jest taki sam jak w przypadku sztybletów ze skór naturalnych. Ta wersja jest jednak mniej wytrzymała na urazy mechaniczne. Jest to atrakcyjna propozycja dla dzieci, którym szybko rośnie stopa i dla osób dorosłych jeżdżących konno raz lub dwa razy w tygodniu. Sztyblety syntetyczne to doskonała alternatywa dla marketowych gumiaków, które tylko udają sztyblety (mają zbyt miękką podeszwę i strzemię wbija się w stopę, są zbyt obszerne i stopa w nich lata, nie mają komfortu cieplnego - w lecie noga się zakisi, a w zimne dni zamarznie). Sztyblety ze skóry syntetycznej Pascuello są tanie, a jednocześnie zachowują właściwości profesjonalnych sztybletów.

sztyblety syntetyczne Pascuello
Ważna uwaga dotycząca konserwacji – ten model należy tylko myć wodą z detergentem, natomiast nie można ich pastować. Tłuszcz zawarty w pastach do butów będzie niszczył sztyblety, ponieważ rozpuszcza syntetyki.

Wersja zimowa sztybletów Pascuello.

W stałej ofercie sklepu mamy sztyblety ocieplane. Syntetyczne sztyblety podszyte futrem syntetycznym doskonale sprawdzą się jesienią i wczesną wiosną.

Sztyblety Pascuello syntetyczne ocieplane

Ocieplane sztyblety ze skóry naturalnej podszyte futrem naturalnym do stosowania w całym chłodniejszym sezonie jesień – zima – wczesna wiosna.

Sztyblety Pascuello z zamkiem z boku.

Nasze ulubione sztyblety, które bardzo polecamy. Są zapinane na zamek, z którym nie mamy kłopotów jako sprzedawcy, bo nie ma na niego reklamacji :-). Dzięki zapięciu na zamek sztyblety mogą mieć bardziej przylegający krój. To powoduje, że bardzo dobrze trzymają się stopy i świetnie wyglądają.

Sztyblety Pascuello z zamkiem

Utrzymanie w czystości nie nastręcza kłopotów ponieważ nie mają zakamarków, w których zbiera się brud. Do konserwacji skóry można stosować popularne pasty do butów, najlepiej z woskiem pszczelim lub smary do skór stosowane powszechnie w jeździectwie do dbania o wyroby skórzane. Poza zamkiem nie ma innych zapięć więc żywotność sztybletów jest długa. Sztyblety Pascuello z zamkiem przylegają ładnie do kostki więc pasują do nich zarówno czapsy oficerkowe jak i czapsy z miękkiej skóry licowej np. czapsy Roma z Hippica.
Możliwe jest wykonanie tych sztybletów w różnych wariantach (ze skóry syntetycznej lub licowej, w wersji z ociepleniem sztucznym lub naturalnym futrem) jednak w sklepie utrzymujemy pełną rozmiarówkę wersji skórzanej bez ocieplenia. W przypadku chęci zakupu, któregoś z wymienionych wariantów należy złożyć zamówienie. Czas realizacji takiego specjalnego zamówienia to mniej więcej 2 tygodnie.

Trzewiki Pascuello - sztyblety Pascuello wiązane i z zamkiem z tyłu.

Są to trzewiki z przodu wiązane na sznurówki, a z tyłu zapinane na zamek błyskawiczny, żeby nie trzeba było ich sznurować za każdym razem. Można je dobrze dopasować do stopy z niskim i wysokim podbiciem, jednak ten model sztybletów lepiej nadaje się dla osób z niskim podbiciem gdyż szerokość sztybletów w kostce i podbiciu nie jest zbyt duża.
Ten model sztybletów chętnie wybierają mamy, które mają pomysł, żeby kupić dziecku większe o rozmiar buty i doregulować je sznurówkami, żeby nie latały na nodze. Naszym zdaniem jest to średni pomysł. To samo można uzyskać kupując sztyblety z zamkiem, które są mniej awaryjne i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. W przypadku trzewików Pascuello wyglądają one świetnie przy zakupie, ale po jednym użyciu będą już zakurzone, jak każde sztyblety. Trzewików nikomu nie uda się dobrze wyczyścić bez wyciągnięcia sznurówek, a tego prawie nikt nie robi, bo jest to uciążliwe. Zamek z tyłu buta jest praktyczny, ale podczas używania łatwo się wygina, a po deformacji ulega uszkodzeniu. Trwałość sznurówek w sztybletach też nie powala.
Inną grupą kupujących trzewiki Pascuello są miłośnicy tak wyglądających sztybletów, i tu rozumiemy, że względy estetyczne przeważają nad praktycznymi i to jest OK.

Sztyblety wiązane Pascuello

Sztyblety męskie Pascuello

Wszystkie wymienione modele sztybletów występują również w wersji męskiej. Zarówno klasyczne sztyblety wkładane jak i wiązane. Z uwagi na to, że mniej mamy klientów mężczyzn pełne stany magazynowe utrzymujemy dla modelu klasycznego. Dla pozostałych modeli staramy się mieć najpopularniejsze rozmiary. Mniej popularne rozmiary ściągamy na zamówienie i trwa to zazwyczaj nie dłużej niż 2 tygodnie.

Jakość sztybletów Pascuello i reklamacje.

Firma Pascuello wykonuje sztyblety z różnej jakości skór, w większości przypadków jakość skóry jest zadowalająca lub bardzo dobra. W nielicznych przypadkach skóra jest niskiej jakości. Staramy się wychwytywać takie sytuacje i reagujemy zwracając sztyblety do Producenta, który wymienia je na odpowiedniej jakości. W większości przypadków reklamacje załatwiane są po myśli klienta, chociaż w przypadku napraw trzeba się liczyć z 2-3 tygodniami bez sztybletów.

Tu dygresja natury ogólnej dotycząca wytrzymałości wszelkiego rodzaju sztybletów i butów do jazdy konnej. Sztyblety i czapsy są najczęściej reklamowanym wyposażeniem jeźdźca. Wynika to z trudnych warunków w których są eksploatowane. Właściwie są to eleganckie buty robocze, muszą wytrzymać kurz, błoto i końskie nieczystości. Eksploatacja w takich warunkach kończy się często dosyć szybkim zużyciem. Używanie tylko na jazdy znakomicie przedłuży żywotność sztybletów. Traktowanie sztybletów jak butów BHP jest błędem. Wiemy, że trudno jest stosować się o tych zaleceń, jednak sztyblety nie służą do prac stajennych i sprowadzania koni z zabłoconych padoków. Chodzenie w sztybletach przez cały dzień zmęczy również niepotrzebnie stopę (pamiętajmy, że mają dosyć sztywną podeszwę bardzo przydatną do jazdy, ale niekoniecznie do całodziennego chodzenia po stajni).

Sztyblety Pascuello

Podsumowując, sztyblety Pascuello to doskonała oferta dla osób poszukujących przyzwoitej jakości za rozsądną cenę. Bardzo dobrze sprawdzą się jako sztyblety do jazdy rekreacyjnej i do małego sportu.
Zachęcamy do rozważenia zakupu sztybletów Pascuello.