flex-on

Strzemiona FLEX-ON®

Innowacyjne strzemiona marki FLEX-ON® oferują nie tylko funkcjonalność ale i komfort ich użytkowania wraz z ochroną stawów oraz odciążeniem ścięgien i mięśni nóg.

Idealnie łączą innowacyjną technologię z potrzebami jeźdźców tworząc najlepsze strzemiona specjalnie zaprojektowane do jazdy konnej. Według badania Sport Control z 2012 roku, strzemiona Flex-On® najlepiej nadają się do sportów jeździeckich:

  • absorbują wibracje,
  • zmniejszają obciążenie stawów,
  • zmniejszają zmęczenie mięśni,
  • pomagają utrzymać poprawną pozycję w siodle,
  • strzemiona mogą być dostosowane do każdej dyscypliny jeździeckiej i indywidualnych potrzeb jeźdźca.

Strzemiona FLEX-ON® oferowane w naszym sklepie mogą mieć trzy rodzaje pałąków:

  • aluminiowe
  • kompozytowe - Green Composite
  • bezpieczne - Safe On

Sprawdź dostępność strzemion FLEX-ON w naszym sklepie.

Stopki strzemion mogą być płaskie lub skośne w zależności od indywidualnych preferencji jeźdźców. Każdy rodzaj stopki może mieć wykończenie powierzchni antypoślizgowej w wersji Grip lub Ultra Grip.

Wkładka płaska grip do strzemion flex-on
Wkładka płaska Grip do strzemion flex-on

Wkładka skośna ultra-grip do strzemion flex-on
Wkładka skośna Ultra-Grip do strzemion flex-on

Wersja Grip to odpowiednio uformowana antypoślizgowa wkładka z elastycznego materiału syntetycznego z cieniutkimi twardymi kolcami dla lepszej przyczepności podeszwy do strzemienia.

Wersja Ultra Grip ma zamiast cieniutkich kolców masywniejsze kolce o większej średnicy i trochę wyższe. Proszę się jednak nie obawiać kolce nie niszczą sztybletów lub oficerek ponieważ są na tyle niskie, że wchodzą w zagłębienia protektora i nie wbijają się w podeszwy.

Kluczową sprawą dla właściwości tych strzemion jest zastosowanie w nich elastycznych wkładek tak zwanych elastomerów. Działają jak amortyzatory w samochodzie. To one absorbują wstrząsy i przenoszą obciążenia pojawiające się podczas jazdy/skoków.

Marka FLEX-ON® ma w swojej ofercie większą gamę strzemion i ostróg. Z pełną ofertą marki można zapoznać się na stronie producenta.