Podkolanówki jeździeckie z wełną merynosów, brązowo beżowe
Podkolanówki jeździeckie z wełną merynosów, brązowo beżowe

Podkolanówki jeździeckie z wełną merynosów, brązowo beżowe

Producent: Comodo
Kod u dostawcy: SJPW08
EAN: 10006108
34,00 zł
5/5 Opinie: 0
Zapytaj o produkt
OPIS PRODUKTU:

Podkolanówki jeździeckie z dużą zawartością wełny merynosów.

Ze względu na unikalne właściwości wełny merynosów są to idealne skarpety zarówno na zimę jak i na lato.
Podkolanówki mają wzmocnioną piętę i palce oraz dodatkowy ściągacz w śródstopiu stabilizujący skarpetę na stopie jeźdźca.
Wygładzone szwy w okolicach palców zapobiegają obtarciom.

Skład: 80% wełna merynosa, 15% poliamid, 5% elastan


Właściwości wełny merynosów:

Wełna jest gęsta, a włókna bardzo delikatne i cienkie – nawet kilkakrotnie cieńsze od włókien innych owiec. Grubość włókien wełny merynosów jest porównywalna do grubości nici pajęczej!
Im cieńsze włókna i im gęstsze runo, tym lepsza izolacja termiczna.

Wełna merynosów charakteryzuje się minimalną przewodnością cieplną. Jest to zatem idealny surowiec do produkcji ubrań termoaktywnych, które zimą zatrzymują ciepło przy skórze, natomiast latem zapobiegają oddziaływaniu gorącego powietrza.

Wełna merynosów jest w stanie pochłonąć wilgoć w ilości, która stanowi do 35% jej masy. Ta właściwość wynika z tego, że woda absorbowana jest wewnątrz merynosowego włókna, pomiędzy łuskami. Włókna merynosowe tworzą pory, przez które przenika wilgoć.
W przeciwieństwie do włókien sztucznych, na powierzchni włókien wełnianych woda nie ulega kondensacji, lecz odparowuje. Odciąganie wilgoci sprawia, że skóra ma uczucie suchości pomimo tego, że skarpeta jest wilgotna.

Wełna merynosów ma dużą zawartość naturalnych tłuszczów. Z tego względu trudniej się brudzi, a zabrudzenia łatwiej z niej schodzą. Naturalne tłuszcze działają jak swego rodzaju środek do impregnacji odzieży.

Włókna wełniane tworzą środowisko nieprzyjazne bakteriom, co oznacza, że bakterie się na nich nie namnażają. Jest to ważna właściwość wełny, która sprawia, że nie przyjmuje ona brzydkich zapachów.

Wełniane podkolanówki jeździeckie są bardzo elastyczne i nie odkształcają się. Wynika to z właściwości włókien, które są niezwykle sprężyste. Rozciągnięte wracają do swojej pierwotnej długości.

W odróżnieniu od innych rodzajów wełny, wełna merynosów jest niezwykle miła dla skóry i nie gryzie.

OPCJE WYSYŁKI:
Kurier:
Payu: 16,00 zł Przedpłata: 16,00 zł Pobranie: 22,00 zł
Odbiór osobisty:
Payu: 0,00 zł Przedpłata: 0,00 zł Gotówka: 0,00 zł
Paczkomat InPost:
Payu: 13,00 zł Przedpłata: 13,00 zł
OPINIE KLIENTÓW:
Twoja ocena:
*pola wymagane