Ogłowie wegańskie Kavalkade Cortica, czarne
Ogłowie wegańskie Kavalkade Cortica, czarne
Ogłowie korkowe wegańskie Kavalkade Cortica
Ogłowie wegańskie odpinany skośnik
Ogłowie wegańskie anatomiczny pasek potyliczny
Ogłowie wegańskie opadający naczółek
Ogłowie ze skóry ekologicznej

Ogłowie wegańskie Kavalkade Cortica, czarne

Producent: Kavalkade
EAN: 4055114054063
639,00 zł
5/5 Opinie: 0
Zapytaj o produkt
OPIS PRODUKTU:

Unikalne ogłowie Cortina wykonane z ekologicznej skóry na bazie korka. Wegański zamiennik skóry doskonale sprawdził się w jeździectwie. Takie rozwiązanie pomimo swojej innowacyjności zostało dokładnie przetestowane.

Ogłowie Cortica ma angielski nachrapnik z odpinanym skośnikiem, pięknie opadającym ozdobnym naczółkiem i anatomicznym paskim potylicznym. Ten ostatni wraz z nachrapnikiem są miękko wyściełane sztuczną skórą. Rozmiar ogłowia reguluje się na obustronnie rozmieszczonych sprzączkach. Błyszczący naczółek oraz wąski beżowy pasek wzdłuż nachrapnika przyciągają wzrok.

Produkty wykonane z korka od dłuższego czasu są dostępne jako zrównoważona alternatywa dla skóry, ale poza sportami jeździeckimi. W  jeździectwie nie są jednak tak rozpowszechnione. Marka KAVALKADE chce to zmienić. Jako pierwsza z firm jeździeckich oferuje wegańskie akcesoria jeździeckie wykonane zmateriałów na bazie korka. Chce doprowadzić do trwałej zmiany i zaoferować wegańskim miłośnikom koni doskonałą alternatywę dla skóry. Produkty są stale ulepszane i gruntownie testowane przez prawie dwa lata. Rezultatem jest  zrównoważona i wegańska kolekcja „Cortica”, składająca się z ogłowia, wodzy, czapsów i sztybletów.

Ogłowie wegańskie "Cortica" wykonane z korka (bez wodzy)

  • trwałe, niepowtarzalne i łatwe w utrzymaniu
  • regulowane z obu stron
  • anatomicznie ukształtowany pasek potyliczny
  • wymieny i całkowicie odpinany skośnik
  • wąski beżowy pasek wzdłuż nachrapnika
  • opadający naczółek z dużymi białymi kryształkami
  • bez wodzy, wodze kupowane osobno
  • okucia w kolorze srebrnym
  • Waga: 0,8 kg

Materiał korkowy – skóra wegańska

Podobnie jak kora dębu korkowego, korek jest surowcem odnawialnym, biodegradowalnym. Dąb korkowy może rosnąć ponad 300 lat i jest obierany ręcznie mniej więcej co 12 lat w ciągu swojego życia. Dzięki temu drzewo jest bardziej odporne i tworzy trwałe lasy dębu korkowego, które zapobiegają erozji gleby, wiążą duże ilości CO2 i stanowią bardzo ważny ekosystem dla wielu rzadkich zwierząt.

Tkanina z materiału korkowego, zwana również skórą korkową, jest bardzo odporna na rozdarcia, trwała i wodoodporna. Korkowe płytki kory są sklejane organicznym klejem, tworząc większe płyty, które są cienko cięte. Następnie klei się je na materiał nośny z tkaniny, uszczelnia i można ją w końcu przetworzyć jako skórę korkową. Podobnie jak skóra, każda tkanina korkowa jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju kawałkiem.

Łatwa konserwacja: Pielęgnacja produktów korkowych odbywa się po prostu poprzez delikatne przetarcie ich wilgotną szmatką lub gąbką.

OPCJE WYSYŁKI:
Kurier:
Payu: 0,00 zł Przedpłata: 0,00 zł Pobranie: 6,00 zł
Odbiór osobisty:
Payu: 0,00 zł Przedpłata: 0,00 zł Zapłacę w sklepie: 0,00 zł
Paczkomat InPost:
Payu: 0,00 zł Przedpłata: 0,00 zł
OPINIE KLIENTÓW:
Twoja ocena:
*pola wymagane